Tarihçe


Şirketimiz 1997 yılında Sn. Birtaç Arkan tarafından kurulmuş ve Cenk Metal Eşya Kaplama San. Ve Tic. Ltd. Şti. adı altında, Samandıra / Kartal'daki 5000 m² alana yayılan fabrikamızda faaliyet göstermektedir.

Türkiye'de elektrikli ev aletlerinin Teflon®, PTFE, PFA, FEP kaplamasında firmamız pazar lideridir. Plastik yüzey boyamalarında modern tesisimiz çok yüksek üretim kapasitesine sahiptir.

Firmamız, metal enjeksiyon döküm, levha alüminyum, sac, alüminize sac ve paslanmaz çelik parçaların Teflon®, PTFE, PFA, FEP, Seramik ve Silikon kaplamaları ve plastik yüzeylerin boyamaları üzerinde uzmanlaşmıştır.

İşletmemiz, enjeksiyon döküm parçalarının, döküm kalitesi, yüzey hazırlığı ve yüksek hararetten kaynaklanan problemlerin hata yüzdelerini çok düşük oranlara çekmiştir. Türkiye’de ilk defa yüzey hazırlamada oksidasyona kapalı olan krom kum uygulaması firmamız tarafından yapılmış ve halen devam etmektedir.

Cenk Metal olarak Teflon®, PTFE, PFA, FEP, Seramik ve Silikon kapladığımız malzemeler güvenlidir ve hiçbir sağlık tehlikesi içermez. Uyguladığımız malzemelerin ROHS          ( Tehlikeli Madde İçermeyen ) ve FDA ( Gıdaya Uygunluk ) belgeleri bulunmaktadır.